KONSULTACJE KARDIOLOGICZNE
DR N. MED. PAWEŁ NIEDŹWIECKI
Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W 2014 roku obronił pracę doktorską (praca o tematyce diabetologicznej). W 2015 roku uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, a w 2019 roku tytuł specjalisty kardiologii. Jest pracownikiem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu zaangażowanym w zajęcia dydaktyczne oraz badania naukowe. Głównym obszarem jego zainteresowań są pacjenci ze schorzeniami kardio-metabolicznymi oraz chorobami układu krążenia m.in u osób z cukrzycą. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Europejskiego Towarzystwa Kardiologów oraz członkiem Sekcji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Jest aktywnym uczestnikiem wielu polskich i międzynarodowych szkoleń, gdzie prezentuje swoje prace i osiągnięcia naukowe. Prowadzi również działalność dydaktyczną poza Uczelnią m.in. kursy doskonalące dla lekarzy z analiz elektrokardiogramów oraz odczytywania Holterów EKG. Stażysta Royal Lancaster Infirmary. Wielokrotnie nagradzany prelegent na sympozjach i kongresach w Polsce i za granicą. Wieloletni pracownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Szpitalu im. Fr. Raszei w Poznaniu, prywatnego Szpitala św. Wojciecha w Poznaniu oraz Gabinetów Swarzędzkich Swamed oraz Gabinetów Diabcor. W 2022 zdobył III miejsce w kategorii KARDIOLOG ROKU w Plebiscycie Hipokrates 2022. W obszarze jego zainteresowań leżą szczególnie: kardiologia, diabetologia oraz choroby metaboliczne. Wykonuje próby wysiłkowe oraz opisy badań: Holter EKG, Holter ciśnieniowy.
KONSULTUJE PACJENTÓW Z NASTĘPUJĄCYMI CHOROBAMI:
- nadciśnienie tętnicze
- zaburzenia rytmu
- choroba niedokrwienna serca
- stan po zawale serca
- niewydolność serca
- dyslipidemia
- migotania
- przedsionków
- osoby z bólami w
- klatce piersiowej
- osoby z pogorszeniem
- tolerancji wysiłku
Dobre przygotowanie do wizyty - poprawia jakość porady
Niezależnie czy jest to wizyta diagnostyczna, konsultacja-opinia kardiologa przed planowym zabiegiem chirurgicznym, kontynuacja leczenia po leczeniu szpitalnym, czy też pierwsza lub kolejna wizyta u tego samego lekarza w każdym przypadku należy zabrać ze sobą:- karty informacyjne z odbytych hospitalizacji
- aktualne i wcześniejsze zapisy EKG, wyniki badań dodatkowych (ECHO, Holter EKG, test wysiłkowy) – jeśli były wykonywane
- aktualne badania krwi (m.in. glukoza na czczo, profil lipidowy – LDL, HDL, TAG, kreatynina, ALT, AST, morfologia)
- dzienniczki samokontroli pomiarów ciśnienia, pomiarów glikemii (w przypadku cukrzycy), pomiarów krzepliwości w przypadku leczenia przeciwkrzepliwego
- spis wszystkich aktualnie przyjmowanych leków i ich dawkowanie (także tych stosowanych z przyczyn niekardiologicznych)
W czasie wizyty wykonywane są badania:
- echo serca (badanie echokardiograficzne)
- ekg
- możliwe jest również założenie HOLTERA CIŚNIENIOWEGO (24h)
- HOLTER EKG (24 h ) lub 7-dniowego rejestratora zdarzeń iStell / AliveCardia
- TEST WYSIŁKOWY na CYKLOERGOMETRZE (rowerze)
Umawianie wizyt
Najszybciej umówić wizytę przez portal Znanego Lekarza. Prosimy wybrać dostępny termin i zwrócić uwagę w JAKIEJ LOKALIZACJI w KTÓRYM GABINECIE UMAWIANA JEST WIZYTA.
CENNIK KONSULTACJI:
- KONSULTACJA KARDIOLOGICZNA z badaniem echokardiograficznym (ECHO SERCA) – wizyta pierwszorazowa: 300 zł
- KONSULTACJA KARDIOLOGICZNA – wizyta kontrolna: 200 zł
- KONSULTACJA KARDIOLOGICZNA z badaniem echokardiograficznym (ECHO SERCA) – wizyta kontrolna: 250 zł
- TEST WYSIŁKOWY – 250 zł
- Paweł Niedźwiecki – ZnanyLekarz.pl
PRÓBA WYSIŁKOWA
Elektrokardiograficzna próba wysiłkowa pozwala na wykrycie zmian czynności elektrycznej serca (świadczących np. o niedokrwieniu mięśnia sercowego) lub uwidocznić wystąpienie zaburzeń rytmu pojawiających się w czasie wysiłku. Próba wysiłkowa jest nieinwazyjnym badaniem pomocnym w rozpoznawaniu m.in. choroby wieńcowej. Badanie to służy m.i.n do weryfikacji zgłaszanych objawów podczas wysiłku, oceniać może również poziom wydolności fizycznej.
Badanie wykonywane jest na ruchomej bieżni lub cykloergometrze rowerowym. Przed rozpoczęciem badania naklejane są elektrody, pozwalające na ciągłe monitorowanie pracy serca (zapis EKG) podczas wysiłku. Po rozpoczęciu badania wysiłkowego Pacjent jest proszony o informowanie o wszelkich niepokojących objawach, takich jak: ból w klatce piersiowej, zawroty głowy, duszność albo duże zmęczenie. Systematycznie zapisywane jest ciśnienie tętnicze krwi i EKG.
Próba wysiłkowa trwa około 10-20 minut. Badanie jest przerywane po osiągnięciu przewidywanej dla wieku częstości akcji serca, po wystąpieniu dolegliwości lub pojawieniu się zmian w EKG.
Po jego zakończeniu lekarz analizuje i opisuje wyniki testu. Test wysiłkowy pozwala na ocenę funkcji serca w odpowiedzi na zwiększony wysiłek fizyczny.
TESTY WYSIŁKOWE NA CYKLOERGOMETRZE ROWEROWYM wykonujemy w GABINETACH DIABCOR przy ul. Lindego 6 w Poznaniu (wizyty można umawiać poprzez serwis Znany Lekarz)
TESTY WYSIŁKOWE NA BIEŻNI WYKONUJEMY w PRACOWNI PRÓB WYSIŁKOWYCH SZPITALA MIEJSKIEGO IM FRANICISZKA RASZEI W POZNANIU
UL. MICKIEWICZA 2, POZNAŃ
PRACOWNIA PRÓB WYSIŁKOWYCH – I PIĘTRO
(WIZYTY I BADANIA TYLKO PO UMÓWIENIU) (formularz REZERWACJI WIZYTY poniżej)
CZAS TRWANIA BADANIA – OKOŁO 20-30 MINUT
Koszt badania wysiłkowego: 250 zł
PRZYGOTOWANIE DO BADANIA:
- należy powstrzymać się od jedzenia, picia oraz palenia tytoniu na około 3 godziny przed testem,
- nie wykonywać większych wysiłków fizycznych 12 godzin przed testem,
- dzień przed badaniem i w dniu badania nie należy pić alkoholu,
- należy założyć wygodny strój i buty oraz zaopatrzyć się w wodę do picia,
- kobietom sugerujemy biustonosz sportowy i luźną koszulkę
- należy przynieść ze sobą wyniki wcześniej wykonywanych prób wysiłkowych i dokumentację kardiologiczną wraz z listą pobieranych leków.